Dworzec autobusowy

(…) Toruński dworzec autobusowy, to stacja benzynowa i tablica z rozkładem jazdy. Nie jest to właściwie dworzec, lecz miejsce postoju.
W Toruniu wybudowanie dworca autobusowego jest niezmiernie palącą kwestją. Przemawia, za tem cały szereg względów, jak wygoda pasażerów, którzy obecnie w porze zimowej częstokroć muszą czekać na odjazd autobusów na słocie lub mrozie. Nie należy też zapominać o kierowcach wozów, którzy zmarznięci i przemoczeni nie maja własnego kąta w pobliżu powierzonego im autobusu, gdzieby mogli się ogrzać i wypocząć.
Zwracamy się do powołanych czynników z gorącym apelem, by projekt dworca z poczekalnią potraktowały jako konieczność najbliższej przyszłości. Nie mamy bynajmniej na myśli wspaniałego gmachu. Niech poczekalnia będzie najskromniejszą, byleby tylko dała najprymitywniejsza, ochronę przed zimnem i deszczem.
Słowo Pomorskie

ciąg dalszy

Smutna historia dworcowej prowizorki przy ul. Dąbrowskiego dobiega końca. W marcu PKS zamierza rozpocząć budowę nowego terminalu.
Nowości 01.02.2006

ciąg dalszy

Budowa dworca opóźnia się: ruszy dopiero w kwietniu
Poślizg w budowie toruńskiego dworca autobusowego. Spółka PKS Connex ogłosi drugi przetarg na firmę, która ma postawić obiekt.
Gazeta Wyborcza 14.03.2006 r.

ciąg dalszy nastąpi?

Ruszyła budowa dworca PKS
Ciężkie maszyny wjechały na plac przy ul. Dąbrowskiego, na którym był parking dla autobusów PKS. To znak, że ruszyła budowa nowego terminalu.
Gazeta Wyborcza 12-05-2006

Komentarze do “Dworzec autobusowy

  1. Doskonałe zestawienie.
    Czy przez te lata nic sie nie zmienilo na dworcu ?!?

  2. proponuje zrobic zdjecia obecnemu dworcowi autobusowemu, temu przedwojennemu ovzywiscie. jego
    stan wskazuje, ze niedlugo trafic bedzie musial do „galerii wspomnien jednego miejsca”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *