Strzelcy toruńscy na Zamku

We wtorek 6. bm. nocnym pociągiem wyjeżdża do Warszawy delegacja Toruńskiego Bractwa Strzeleckiego (Kurkowego), która w środę 7 bm. o godz. 11:30 przyjęta będzie na Zamku na specjalnej audjencji przez p. Prezydenta Rzplitej. Delegacja, w której skład wchodzą pp.: Stanisław Tyrchan, król kurkowy i król Zjednocz. Br. Strzel., Ludwik Makowski, prezes okr. pom. Zw. Br. Strzeleckich i Wacław Maćkowiak, prezes Tor. Br. Strzel. wręczy p. Prezydentowi krzyż pamiątkowy, ustanowiony dla upamiętnienia strzału Prezydenta p. Ignacego Mościckiego do historycznej tarczy królewskiej w Toruniu w dn. 16. 02. 1930 r. Ponadto delegacja uzyska podpis p. Prezydenta na specjalnym pergaminowym dokumencie, ustanawiającym krzyż pamiątkowy.
Słowo Pomorskie, 7. 10. 1931 r.
.
zamek_bractwo.jpg
.
od lewej:
W. Maćkowiak (wina, wódki, likiery; Szeroka 24), St. Tyrchan (księgowy), Prezydent RP I. Mościcki, L. Makowski (Pierwszorzędny Salon Mód Męski i Damski; Szeroka 36)

Komentarze do “Strzelcy toruńscy na Zamku

  1. Ciekawe czy w latach trzydziestych kurkowy król także nie płacił przez rok podatków, jak to w dawniejszych czasach bywało? 🙂

  2. Wila p. Maćkowiaka to budynek na Szosie Chełmińskiej po stronie nieparzystej(ok41) przy wylocie Dekerta.
    Lokal p. Maćkowiaka to późniejszy bar Expres (oczywiście Szeroka 24)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *