Zmiany w ruchu tramwajów

Od niedzieli 1 bm. tramwaje kursują już podług nowo ustalonego porządku. Na Bydgoskiem przedmieściu kursują obecnie trzy linje tramwajowe nr 1, 2 i 3. Obecnie więc pragnący dostać się z Bydgoskiego na Mokre lub Chełmińskie nie potrzebuje przesiadać się na Rynku Staromiejskim, lecz wprost od Cegielni może dojechać do samego dworca Mokre lub na Chełmińskie przedmieście. Natomiast udający się na dworzec Miejski lub na pl. św. Katarzyny musi zwracać uwagę na numer linji, uwidoczniony na froncie wozu, by nie wsiąść do niewłaściwego tramwaju (na dworzec miejski kursują wozy linji nr. 1, na Mokre nr. 2, na Chełmińskie przedmieście nr. 3). Wygląda to mniej więcej tak, jak w Warszawie, gdzie chociaż co minuta, albo nawet co pół minuty przejeżdża tramwaj, czasem jednak trzeba kilkanaście minut, czekać na właściwy tramwaj.
Wozy linji nr.4 kursują przez nowy most na dworzec Przedmieście (Główny). Na linię tę można przesiadać się na pl. Bankowym ze wszystkich pozostałych trzech linii.
Słowo Pomorskie z dn. 03.01.1934 r.

Komentarze do “Zmiany w ruchu tramwajów

  1. Czy to nie było wspaniałe rozwiązanie,że cztery linie tramwajowe wystarczyły aby dotrzeć do kazdego miejsca w Toruniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *