Koniec zagadek!

Po jedenastu latach czas odpocząć 🙂

Komentarze do “Koniec zagadek!

 1. Już dawno po pierwszym kwietnia 🙂
  Jeszcze tyle jest do przypomnienia i poznania historii o Toruniu a Wy mówicie koniec ? Przerwę rozumie , leczenie depresji wiosennej rozumiem ale nie kończcie Zagadek !!!

 2. Wielka szkoda!!! Mam nadzieję, że to faktycznie tylko odpoczynek i wrócimy do zabawy…? A póki co, dziękuję za dotychczasowe emocje i okazje do wspomnień. Pozdrawiam wszystkich uczestników!

 3. Wchodzę sobie standardowo na Wiadomą Stronę, a tu zaskakująca i smutna wieść, zamiast cotygodniowego rytuału.. 🙁
  Dziękuję za ‚ćwiczenia’ dla naszych szarych komórek, tworzone przez te wszystkie lata!
  Jedenaście lat robi wrażenie…

  Przy okazji mała nieśmiała sugestia/pytanie: może udałoby się jednak nie gasić całkiem ‚zagadkowego’ kaganka, a przejść na cykl np. dwutygodniowy lub miesięczny? Podejrzewam, że równolegle udałoby się też rozszerzyć listę twórców zagadek. Wśród stałych bywalców, bylibyśmy zapewne w stanie wykrzesać nowe pomysły na zagadki…

 4. Proponuję Referendum miłośnikom oTotuniu 🙂 nic na siłę ale jednak gdziekolwiek nie bywałem to zawsze w sobotę rankiem na nowe zagadki czekałem 🙂 To Wasza Dobra Robota ale teraz to nie jest ” Dobra Zmiana ” …. My Krzyżacy poczekamy na Wasz powrót 🙂

 5. Czy macie Panowie pojęcie ile osób które opuściły ToRonto z różnych powodów Waszą stronę odwiedzało ? Nie wszyscy byli aktywnymi komentatorami ale dzięki umieszczanym fotkom powracał magiczny przemijający czas ……
  Pozdrawiam 🙂

 6. Co?????? Nie wierzę. każda sobota zaczyna się od zagadek…. co teraz ? Mam nadzieję, że to tylko przerwa bo to najlepsza strona internetowa na świecie. Pozdrawiam serdecznie !

 7. Wielka strata! Myślę, że nie tylko dla mnie. Dzięki udziałowi w tej zabawie dużo dowiedziałem się o Toruniu. Mam nadzieję, że po przerwie temat jednak powróci. Pozdrawiam

 8. Zgłaszam sprzeciw ! Tak nie można, od razu z grubej rury. To jedna z lepszych form edukacji. Może mała przerwa, to i owszem, tak na odpoczynek, ale nie definitywny koniec. Przyłączam się do wszystkich komentarzy w tej sprawie. A może, jak Wiech sugeruje przejście na inny cykl. Może trudniej z tematami, mogę coś podesłać ze swojego archiwum.
  Pozdrawiam

 9. Mam nadzieję, że ten „koniec zagadek” jest tymczasowy.

 10. Szczęśliwi ci, co się bawią jedenaście lat- ja rozpocząłem zabawę całkiem niedawno. To trochę nie w porządku, że wchodzę do piaskownicy a wszyscy zabierają zabawki i uciekają do domu. Mama woła na obiad-rozumiem, ale po obiadku odpoczynek i dalej grzebiemy w piachu. Czemu tak mało komentarzy? Brońcie naszego podwórka! Larum grają a wy się nie zrywacie?!

 11. A więc odpoczynek :). Należy się Tobie po tylu latach i to jeszcze w przełomowym momencie życia. Pamiętaj, że na emeryturze czasu będziesz miał jeszcze mniej. To co zrobiłeś wyprzeć może już tylko „gorszy pieniądz” ;). Zapraszam na piwo, coś wymyślimy. Pozdrawiam serdecznie (rxd).

 12. Kilka lat temu w długi weekend majowy byłam beznadziejnie przeziębiona i wtedy trafiłam tutaj… Z taką stroną można sobie było chorować z przyjemnością :).

  Tak jak poprzednicy mówię: i co my teraz zrobimy w sobotę?!

 13. Przeczekamy. Proponuję udzielić Tryskaczowi półrocznego urlopu dla zdrowotności i odpoczynku, a później pozwolimy wklejać zagadki co dwa tygodnie. Poczekamy aż za nami zatęskni 😉

 14. Dziękuję za już i moje opublikowane 43 zdjęcia opublikowane(+jedno syna).
  P.t, Wiechu ! Popieram propozycję i jak będzie potrzeba wyślę trochę zdjęć.
  Moderatorowi życzę dużo zdrowia i dziękuję za wszystkie radosne soboty.
  Pozdrawiam serdecznie.

 15. Kolejna sobota bez zagadek, na dworze pada deszcz co tu robić? Depresja murowana . A ta było miło zaczynać soboty od rozgrzania umysłu na kolejnych zagadkach. Dzięki za wiele lat dobrej roboty, która dawała nam frajdę i pozwoliła poznać nam lepiej nasze miasto i jego historię.

 16. Podobnie jak inni zaglądałam na tę stronę każdego sobotniego poranka, bardzo będzie mi brakować cotygodniowych zagadek. Mam nadzieję że wrócą.

 17. Właśnie wróciłem z kursu, odpaliłem kompa po cichu licząc, że będą jednak dzisiaj zagadki a tu 🙁
  No nic, widać naprawdę trzeba trochę odpoczynku. A na koniec się nie zgadzam, bo oToruniu.net jest nam potrzebny z zagadkami i już 🙂

 18. Slawi چوری چوری ¯\_(ツ)_/¯

  ale jakto? szkoda wielka….

 19. Łudziłem się, że w sobotę…
  Ale Tryskacz dotrzymał słowa.

  Jakieś 15 lat termu, jeszcze gdy mieszkałem w Toruniu, na Starym Rynku spotkałem Waldka SP2RXD czyli Gumkę7 albo RXD.
  Wtedy przy piwie, przekonał mnie,
  że chodząc po Toruniu mam patrzeć… pod nogi albo do góry.
  Zobaczyłem wówczas to,
  na co absolutnie nie zwracałem uwagi, ba nie wiedziałem, że takie rzeczy istnieją.
  I nagle ciekawy dekiel do kanału, /choćby ten przed astronomem/, repery czy
  spacerujący po dachu kot, niesamowite balkony i czym byłem
  bardzo, bardzo zaskoczony, herby dwóch miast na ścianie budynku przy Sw. Katarzyny obok siebie, Starego i Nowego Nowego Miasta, albo pomnik Gutenberga na 1. lub 2. piętrze /nie pamiętam/ też na św. Katarzyny.
  Przy ToMiTo powstała Sekcja ToMiTo skupiająca toruńskich krótkofalowców mająca swa siedzibę w Forcie IV-ym.
  Sprawozdania z działalności są zamieszczane w Rocznikach Toruńskich.
  Wielki wpływ na powstanie tej sekcji miała TA STRONA.
  Jest na niej nas kilku, kilku też odwiedza ją od czasu do czasu.

  Mnie niezbyt często udawało się zagadki rozwiązać „z marszu” ale frajdą dużą frajdą było szukanie po książkach czy w internecie /bo przecież ja to już gdzieś widziałem/.
  Zawsze czegoś nowego, tak sądzę, każdy z nas się dowiedział.

  Tryskacz, Kolego drogi, odpocznij trochę.
  My mamy nadzieję, że …

 20. Może stronę poprowadzi ktoś inny…chętny entuzjasta i fan Torunia..może pałeczka sztafetowa zostanie przekazana?? Są chętni ??

 21. Szanowny Panie Bogdanie.

  Mam taką propozycje. Na pewno w Pana zbiorach jest jeszcze wiele nie opublikowanych zdjęć z Torunia.Może zmienić godzinę i dzień publikowania nowych zagadek aby było to najwygodniejsze dla Pana.
  Trzeba też zachęcić do przesyłania do Pana zdjęć przez miłośników zagadek o Toruniu.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Stanisław Anusiak
  (bardzo tęskniący do zagadek)

 22. Nie kończ Waść, wstydu oszczędź!
  Nie byłem komentatorem Pańskich zagadek, no może raz na jakiś moment, ale zawsze w sobotę zaglądałem i byłem ciekaw czy będę wiedział…Niech Pan nie robi tego tym wszystkim – patrz komentarze – bez zagadek stronka dużo traci… Zaczyna trącić „myszką”…
  Gorąco pozdrawiam

 23. Zagadki były czymś na co czekałem w każdą sobotę. Z rana pierwsze co to ototorun i sprawdzanie rozwiązań i nowych zagadek. Może nie odpowiadałem zbytnio ale zawsze śledziłem zagadki i ogólnie stronę. Teraz mi brak tego, a z nałogu ciężko się wychodzi :(. Zagadko wróóóóććć :D.

  A może ktoś pomoże w nich jak było tak się Tobie znudziły?

 24. Kurz opadł, emocje też! A pustka po zagadkach pozostała.
  Nie wiem jak mieszkańcom Torunia, ale Piernikom rozsianym po innych zakątkach Polski i świata brakuje wspomnień i kontaktu z Rodzinnym Miastem. Zagadki były takim narzędziem, że trzeba było regularnie ruszyć głową i sobie poprzypominać.
  Szkoda, szkoda…..

 25. Miałem nadzieję, że ,może od nowego roku coś się zmieni.
  Niestety.
  Ale nadzieja umiera ostatnia.
  Wszystkiego najlepszego dla wszystkich w nowym 2018-ym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *