Nowy wielki dom

Przechodnie na ul. Mickiewicza z zaciekawieniem poglądają na świeżą biel desek ogrodzenia pustego dotychczas placu na rogu ulicy Mickiewicza i Matejki, tuż obok domku p. Krugłowskiego. Od kilku dni praca już tam wre: zwożone są materiały budowlane, a robotnicy kopią już doły pod fundamenty. Ciekawych możemy poinformować, że stanie tu wielki 4-piętrowy dom mieszkalny. Właścicielką wznoszonej budowli jest p. Rynkiewiczowa.
Jeżeli tak dalej pójdzie w tem tempie, to cała ta, obfitująca dotychczas w rozlegle ugory dzielnica miasta zabuduje się, zmieniając swoje oblicze do niepoznania. Już choćby tylko wybudowanie okazałych bloków ZUPU wpłynęło bardzo korzystnie na zmianę wyglądu tej części miasta.
Słowo Pomorskie, październik 1933 r.

*          *          *

Tak wygląd ten dom dziś.

M

 

Komentarze do “Nowy wielki dom

  1. Dobrze, że budowano solidnie. Ten prawie stuletni dom, można rzec jest nowoczesny i wiele lat jeszcze będzie służył mieszkańcom.

  2. Ciekawe, ze jeszcze na początku lat trzydziestych Bydgoskie Przedmieście „obfitowało w rozlegle ugory”. W sumie był to początek dość dynamicznego rozwoju tej dzielnicy, któremu zawdzięczamy sporo wciąż niedocenianych, modernistycznych perełek.

  3. Fantastyczny budynek, mam nadzieje ze sie „politycznie nie spali ” 🙁 . . . . jak i inne budynki na bydgoskim . . . 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *