Dlaczego meblujemy się

tylko w znanej firmie Bracia Tews w Toruniu ul. Mostowa 30?

W dzielnicach zachodniej Polski, na Śląsku, w Poznańskiem i na Pomorzu tkwi w mieszkańcach wrodzone zamiłowanie do dostatnio urządzonego własnego mieszkania. Dzięki temu rozwinął się tu najbujniej przemysł meblarski. Na Pomorzu słynie założony w 1897 r. skład mebli BRACIA TEWS w Toruniu, ul. Mostowa 30, jeden z największych w Polsce. Ktokolwiek przebywa Toruniu, winien zwiedzić stałą wystawę mebli w magazynach firmy BRACIA TEWS Mostowa 30. Bogactwo tych zasobów może zaimponować, jest tam bowiem do oglądania przeszło 150 gotowych pokoi urządzonych z wielkim smakiem i różnorodnością. Są to nowoczesne wnętrza, w całem tego słowa znaczeniu z ich harmonijnym powiązaniem wygody, estetyki i form i celowej użytkowości zarazem. Czy to pokoje sypialne — wszystko wykonane jest z najlepszych suchych drzew (orzech kaukaski, drzewo oliwne, cytrynowe, mahoń, palisander, róża brazylijska, dąb, jesion, brzoza złota i fińska), słowem w fornirach o rzadko spotykanych pięknych deseniach i artystycznym układzie. — Gładkie czy miękkie wyścielane meble, rozmaite modne tapczany, otomany, leżanki itp. w oryginalnych fasonach, kryte są trwałemi pięknemi materiałami i odznaczają się niezwykle solidnem wykonaniem.
Doprawdy należałoby młode pary, przygotowujące wyprawy ślubne, posłać na przegląd magazynu BRACI TEWS dla przekonania się, czem jest naprawdę piękny i solidny mebel we własnem mieszkanku. Jest to podstawa zadowolenia, czynnik, wprowadzający w codzienne życie ład i ciepło prawdziwego „Home`u”.
Poczynając od ślicznych, białych i kolorowych mebli kuchennych, kredensów z dowcipnemi zakamarkami, skrytkami, wśród których chciałoby się od razu zasiąść i gotować smakowite potrawy, aż do pięknych przytulnych sypialni, wszystko cechuje wielki artyzm wykonania. Wrażenie to potęgują jeszcze niskie w cenie dywany puszyste strzyżone, krajowego wyrobu, w stylach tradycyjnych i w deseniach nowoczesnych, których obfity asortyment może przekonać, jak produkcja ta u nas wysoko stoi.
Firma BRACIA TEWS cieszy się od ca. 40 lat renomą solidności i obsługuje bardzo wiele miast w Polsce poza Pomorzem. Warunki dostawy zamiejscowej są bardzo dogodne. Naczelną zasadą firmy BRACIA TEWS jest: sumienne i akuratne wykonywanie zleceń, solidny towar, a niskie ceny. Ze 100 klientów kupuje w firmie BRACIA TEWS 80, powołując się na polecenie. Jest to nieodparty dowód niedoścignionej sprawności tego przedsiębiorstwa.
Słowo Pomorskie, maj1936 r.

Komentarze do “Dlaczego meblujemy się

  1. No tak…. Solidny..(mebel). Taki solidny, że będzie służył kilku pokoleniom. I później ma się taki solidny mebel po pradziadku i nie można się go pozbyć do końca świata, no bo przecież JEST PO PRADZIADKU! Pradziadka już nie a mebel jest, taki solidny!

  2. O to chodziłoby gdyby do takich solidnych mebli po pradziadku dorzuciłby mi ktoś ze 250 metrów mieszkania albo mały pałacyk. Z doświadczenia (cudzego) wiem, że taki solidny mebel niesiony w czterech chłopa ląduje w piwnicy i tam pewnie dokona swojego żywota i Bogu dziękować, że był to jeden mebel a nie cały komplet. Jeśli zaś chodzi o „Gładkie czy miękkie wyścielane meble, rozmaite modne tapczany, otomany, leżanki itp. w oryginalnych fasonach, kryte są trwałemi pięknemi materiałami i odznaczają się niezwykle solidnem wykonaniem”, to albo żywcem zeżarły by mnie tam roztocza, albo po kilku renowacjach prawdziwe po pradziadku zostałyby tylko śrubki i byłyby jak warszawska starówka – niby zabytek ale nie do końca 😉

  3. Gratuluję rozmiarów piwnicy! 🙂
    A roztocza, to w nowym chłamie się nie rozwijają? Pewnie je „chemia” zeżera. omijając ludzi 🙂

  4. Jasne, że roztocza rozwijają się również w materacach współczesnych, ale mogę sobie rzeczony materacyk raz na parę lat wymienić albo ostatecznie wystawić w zimie na balkon, niech skubane wymarzną! Nie za bardzo za to wyobrażam sobie taskanie na balkon pradziadkowej otomany wypełnionej stuletnią trawą morską. 😉

  5. Ja rozumiem, kamienica o czterookiennej fasadzie, ale jak i gdzie Bracia T. tam upchnęli „do oglądania przeszło 150 gotowych pokoi urządzonych z wielkim smakiem i różnorodnością”?
    Toż to współcześnie wielki hangar Ikei tyle wnętrz nie mieści…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *