Firma Bolesław Wilamowski

Przeprowadzka jednej z najstarszych placówek handlowych i przemysłowych w Toruniu, firmy „B. Wilamowski” z ratusza do domu przy ul. Żeglarskiej 28 ostatecznie została ukończoną. Zapewne znany jest fakt obywatelom naszego miasta, że znana ta firma istniejąca już 51 lat, opróżnić musiała dotychczas dzierżawiony lokal w Ratuszu potrzebny na biura miejskie, gdzie już w roku 1878 ojciec obecnego właściciela Józef Wilamowski, znany chlubnie z działalności na polu rozwoju naradzającego się wówczas kupiectwa polskiego na Pomorzu prowadził sklep ku wielkiemu zadowoleniu klienteli.
Ciężkie nieraz chwile firma, przez lata swego istnienia przechodziła, lecz uczciwą pracą i zaprowadzeniem systemu gotówkowego przy zakupach towarów, acz pomału, lecz tak dalece ale podniosła, że cenami swojemi z każdą firmą z powodzeniem konkuruje i to we wszelkich działach swojej specjalności: bieliźnie, galanterii męskiej, damskiej i dziecięcej, trykotowych i pończoszniczych wyrobach itp., jak również i w od dawna zaprowadzonym i nadal w bogatym wyborze utrzymanym dziale: dewocjonalji i obrazów z własną pracownią oprawy obrazów.
Obecny właściciel p. Bolesław Wilamowski, czynny na tej placówce już lat 30 był przekonany o tem, że w „zasiedziałem” miejscu będzie mógł pracować do końca życia, lecz stało się inaczej. Mimo usilnych starań musiał lokal ten opuścić i przenieść się na ulicę Żeglarską 28. Nowy lokal poświęcony został przez ks. wik. Wendę.
Zwracamy uwagę obywatelstwa na to, że firma B. Wilamowski ofiaruje wszelkie artykuły galanteryjne i konfekcyjne po cenach najniższych. Firmie tej życzymy jak najlepszego powodzenia i rozwoju na nowem miejscu.
Słowo Pomorskie marzec 1929 r.


Komentarz do “Firma Bolesław Wilamowski

  1. Przykład dobrego warsztatu reklamy. Żart, potem dokładny adres firmy, oferta towarów, ceny konkurencyjne, trochę współczucia jak niedobre są władze miejskie (to zostało do dziś) no i oczywiście dobre zdjęcie z okolic sklepu.
    Szkoda że nie można odczytać szyldów na budynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *