Autobusy Hartwig-Skalski

Autobusy miejscowej wytwórni ukazały się ostatnio na ulicach naszego miasta. Jest to typ wozów 16, osobowych z podwoziem półtora tonnowem Forda dostarczanem przez reprezentanta tejże firmy na Pomorze, firmę Hartwig i Ska mającą biura swe i składnicę przy ul. Łaziennej,

1926_01_01_hartwig.jpg

oraz karoserią karetkową bardzo wygodną a zwłaszcza solidnej konstrukcji wykonaną z dycht klejonych w wytwórni powozów p. L. Skalskiego przy Prostej 22.

1925-06-26_L-Skalski.jpg

Wyściełania wewnątrz wozu tak siedzeniowe jak i inne są bardzo wygodne i solidnej roboty. Oświetlenie wewnątrz elektryczne. Prace lakiernicze wykonała firma M. Gronczewski. Cena autobusu takiego mimo surowców najlepszych i pierwszorzędnego wykonania jest znacznie niższą od dostarczanych np. dla tutejszej elektrowni wozów przez firmę gdańską. Firma Hartwig i Ska, jak się informujemy, wystawi tego rodzaju autobus na Wystawie Pomorskiej w Grudziądzu. Bardzo solidne i gustowne wykonanie wspomnianych autobusów zwabiło już szereg nabywców. Między innymi nabyli wozy wytwórni toruńskiej przedsiębiorcy dla ruchu autobusowego na linji Toruń – Chełmża oraz Lipno – Włocławek.
Słowo Pomorskie, czerwiec 1925 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *