Co to jest?

141_367_08.jpg

Komentarze do “Co to jest?

  1. Nowy hotel przy zamku krzyżackim, widok od strony fosy. Przedzamcze 6 Hotel 1231

  2. Ogólnie jest to mur fosy zamkowej, tak zwanego stawu komtura. Na pierwszym planie po prawej fragment Bramy Młyńskiej, następnie młyn górny, dalej odcinek muru obronnego (po jego drugiej stronie znajduje się gdanisko).

  3. wola zamkowa,wschodnia ściana tego nowego hotelu obok gdaniska

  4. Mury Zamku Krzyżackiego. Jest to obecnie zewnętrzna ściana nowego hotelu wybudowanego na terenie Zamku. Po lewej stronie, niewidoczne na zdjęciu, boisko do piłki nożnej.

  5. Wschodni mur przedzamcza z okamymi górnego młyna (teraz hotel). Widok od strony d. stawu rybnego (stawu komtura) w keirunku Wisły

  6. Ściana tylna obecnego Hotelu 1231 dawniejszego młyna wodnego przy ulicy Przedzamcze 6

  7. Kiedyś młyn zamkowy, aktualnie – po zgrabnej adaptacji – jest to hotel („1231”), niestety z NIECO mniej przyjemnym systemem dziwnawnych tarasików, słupków, barierek i łańcuchów od strony ul. Przezamcze, które ordynarnie zdominowały Dansker i oszpeciły cały ten zakątek..

  8. ps. na zdjęciu znalazł się też oczywiście wschodni mur zamkowy, jak również – na pierwszym planie – elementy dawnej Bramy Młyńskiej (zwanej też Garbarską)

  9. Jest to dawny górny młyn Zamku krzyżackiego, po lewej tzw. Staw Komtura. Obecnie w dawnym młynie znajduje się hotel

  10. To co widzimy to wschodnia ściana górnego młyna zamkowego, obecnie przerobionego na hotel. Na pierwszym planie zaś widoczna jest Brama Młyńska, zwana również Garbarską, będąca od II poł XIII w. główną bramą wjazdową na teren Zamku Krzyżackiego.