Nowe rozporządzenie o targach

Na skutek próśb ludności miasta p. prezydent miasta wydał w dniu 23 października rozporządzenie, anulujące poprzednie rozporządzenie z dnia 10. 09. b. r., które kasowało zupełnie targi na Rynku Staromiejskim.
Nowe rozporządzenie wprowadza następujący porządek rzeczy: na Rynku Staromiejskim, na północnej i zachodniej jego stronie mogą być sprzedawane: nabiał (masło, sery, jaja śmietana), warzywa, owoce, grzyby drób i dziczyzna. Na Rynku Nowomiejskim sprzedawać wolno: pieczywo, warzywa, owoce, ziemniaki i kwiaty. Na ul. Browarnej – mięso i wyroby mięsne, na ul. Krzyżackiej i Szpitalnej: ziemniaki i drzewo opałowe (z wozów). Na targowisku przy rzeźni miejskiej wolno jest sprzedawać wszystkie wymienione wyżej artykuły tudzież zboże, słomę, siano, paszę, torf, smołę itp.
Targi na Rynku Staromiejskim odbywać się mogą tylko we wtorki i piątki, na innych zaś z wymienionych wyżej miejsc we wtorki, środy, piątki i soboty.
Postój dla wozów wyznaczony został tylko na placu przy ul. Wały (przed starostwem powiatowym). Targi kończyć się muszą o godz. 12-ej w południe.
Rozporządzenie ukazało się już w „Pomorskim Dzienniku Wojewódzkim” (Nr 31), wobec czego nie obowiązuje [poprzednie], tak iż targ we wtorek 5 bm. odbędzie się już podług nowego układu.
Słowo Pomorskie, listopad 1929 r.

Komentarze do “Nowe rozporządzenie o targach

  1. Pamiętam handel na Rynku Nowomiejskim i rynek a raczej jarmark przy rzeźni.
    W tych miejscach teraz też „kwitnie” handel.Może i na Rynek Staromiejski powrócą też sprzedający?

  2. I przez jedno szatańskie zarządzenie jakaś poczciwa niewiasta musiała biegać z kobiałką po całym mieście i to przez pięć dni w tygodniu, zamiast spokojnie pójść sobie w weekend do jakiegoś supermarketu, zabrawszy z sobą męża w charakterze karty płatniczej i wielbłąda 🙂

  3. Trwają dyskusje jak ożywić Rynek Nowomiejski proste rozwiązanie przywrócić targowisko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *