Przejazd kolejowy?

Czy na tym skrzyżowaniu grozi kolizja z pociągiem?

122_348_08.jpg

Komentarze do “Przejazd kolejowy?

 1. Na tym skrzyżowaniu kolizja z pociągiem juz nie nastąpi.Jest to skrzyżowanie Żwirki i Wigury a św.Józefa. Biegły tędy tory do Czarnowa i magazynów wojskowych.(Ale to juz inna historia)

 2. Póki co, to prędzej cegła w drewnianym kościele na głowę spadnie 🙂
  Skrzyżowanie ul. Św. Józefa i Żwirki i Wigury, widoczny wjazd do szpitala bielańskiego.

 3. Teraz już chyba nie…. o krzyrzówka św Józefa z Zwirki i Wigury….a tory szły do jednostki na Balonowej od dworca Północnego

 4. Nie, linia kolejowa póki co nieczynna. Na zdjęciu kiosk koło szpitala na Bielanach

 5. to jest skrzyzowanie na którym trzeba uwazac na pociagi jadące do czarnowa 🙂

 6. Całkiem niedawno jeszcze groziła:)Będąc uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 i mieszkańcem wieżowca stojącego nieopodal, pamiętam czasy kiedy przejeżdżał tamtędy pociąg. Obecnie wydaje mi się iż nie spotkamy już tam pociągu.Niestety…

 7. Dawno tam nie byłem, ale wydaje mi się że przez to skrzyżowanie (ul. Józefa i ul. Żwirki i Wigury) wcześniej przebiegała linia kolejowa łącząca Toruń północny z bazą wojskową na balonowej.

 8. nie, tam są w prawdzie tory kolejowy, ale od dawna nieuczęszczane. Skrzyżowanie k/szpilata na Bielanach, ul.Józefa i Żwirki i Wigury

 9. NIE , bo to skrzyżowanie ul. Żwirki i Wigury z ul. Św. Józefa ulica dojazdowa na wprost prowadzi do szpitala bielańskiego , a znak z lokomotywą ostrzega nas przed zerwanymi w tym miejscu torami nieistniejącej linii prowadzącej z nieistniejącego też juz Dworca Toruń – Zachód ( Szkolny ) do Dworca Toruń-Północ

 10. Aktualnie nie… były plany że tędy śmignie kolejka BiT City.. Jak dotąd tory z tego miejsca na północ są porozcinane w kilku miejscach…

 11. Skrzyżowanie Żwirki i Wigury z św Józefa tory kolejowe to tutaj są ale pociągu to nie widziano dawno

 12. są to tory bocznicy kolejowej do jednostki wojskowej. Widoczne na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury – św. Józefa

 13. Istotnie na tym skrzyżowaniu Żwirki i Wigóry oraz Św. Józefa są tory ale już nieczynne i jak narazie kolizja z pociągiem nie grozi.

 14. Jest to skrzyżowanie Św. Józefa oraz Żwirki i Wigóry a kolizja z pociągiem już nie grozi choć stare tory kolejowe jeszcze pozostały prowadziły one z magazynów wojskowych na ul. Balonowej do Dworca Północ.

 15. Wbrew temu co głosi znak, na tym skrzyżowaniu kolizja z pociągiem już nie grozi

 16. Nie. O ile dobrze pamiętam, tory na Żwirki i Wigury przy Św. Józefa są zaasfaltowane.
  Chociaż… jakby pociąg się dobrze rozpędził wzdłuż Sw. Józefa, to na ulicę siłą rozpędu wjedzie…

 17. jeśli kolizja, to jedynie z jakimś zagubionym składem-widmem, w służbie Wojska Polskiego (jako, że z torów przebiegających przez Bielany ostała się tylko bocznica do magazynów WP przy Balonowej) – sytuacja raczej nieprawdopodobna..

  a zdjęcie zrobiono na skrzyżowaniu ulic św.Józefa oraz Żwirki i Wigury, tak na marginesie

 18. Jest to skrzyżowanie ulic Św. Józefa i Żwirki i Wigury.
  Tymi torami kiedyś jeździły pociągi na trasie Toruń Północ – Toruń Zachodni (i dalej). Wydaje mi się, że tamtędy w tej chwili nie jeżdżą żadne pociągi.

 19. Skrzyżowanie Żwirki i Wigury ze Świętego Józefa. Pociąg przez nie nie przejedzie, gdyż tory są dokładnie zalane asfaltem.

 20. a To nie jest przejazd przy szpitalu na bielanach ? Tam pociagi obecnie nie jezdza, a tory sa do skladnicy wojskowej ? Prosze o poprawienie mnie jak cos ?
  Pozdrawiam

 21. Skrzyżowanie Żwirki i Wigury oraz św. Józefa. Resztki linii kolejowej do Czarnowa.
  Jeszcze parę miesięcy temu, teoretycznie można było spodziewać się tu pociągu. Teraz już nie, ponieważ budowniczowie bloków przy ul. św. Józefa, w celu udogodnienia dojazdu do palcu budowy zdemontowali kilkanaście metrów toru i zniwelowali nasyp…

 22. Wtam! Mam ktoś może zdjęcia dawnej niemieckiej jednostki wojskowej z czasów okupacji, która mieściła się między Żwirki i Wigury, a Św. Józeła aż do Chełmińskiej? Pozdrawiam.

 23. Pogrzeb na fotoforum toruńskim na GW, w dziale zagadki. Pamiętam, że zdjęcie tych baraków kiedyś tam było. Może Tryskacz wie coś więcej bo on się tam udzielał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *