Radiotańce udały się

Zapowiedziana na sobotę, wieczornica taneczna przy głośnikach, została wykorzystana przez liczne organizacje, które dla swych członków i sympatyków zorganizowały zabawy taneczne.
Do najlepiej udanych zaliczyć trzeba radiotańce pracowników fabryki wodomierzy w Domu Społecznym, gdzie bawiono się doskonale dzięki różnym urozmaiceniom, o które postarali się organizatorzy wieczornicy.
W lokalu Konfraterni Artystów bawili się pracownicy radia i zaproszeni goicie, podobna zabawa odbyła się w sali dyrekcji kolejowej. Tańczyli nauczyciele, drukarze, sportowcy i wszyscy ci, dla których radiowa wieczornica taneczna była nowością. Przyznać trzeba, że w takt dzisiejszych głośników tańczy się wcale dobrze.
Ciekawiśmy efektu finansowano tych zabaw. Jak wiadomo. „Polskie Radio” ogłosiło konkurs w związku z wieczornicą taneczną. Organizatorzy, którzy z radiotańców uzyskali najlepszy wynik finansowy, przy najmniejszych wydatkach, otrzymają wartościowe nagrody. Dlatego wskazane jest podanie wyniku finansowego zabaw do najbliższej rozgłośni — w naszym wypadku do Torunia.
Słowo Pomorskie, luty 1937 r.

Komentarz do “Radiotańce udały się

  1. Trzeba podziwiać jak potrafiono łączyć przyjemne z pożytecznym.Oby dzisiaj nie zabrakło ludzi czyniących podobnie i bezinteresownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *