Dorożki samochodowe

W sprawia ulepszania komunikacji pomiędzy miastem a dworcem głównym.
Miasto nasze czyni wszystko co może by ułatwić przyjezdnym przyjazd i odjazd. Na pierwszy plan wysunęły się dorożki automobilowe, które, mogąc jechać przez most w szybkiem tempie ułatwiły komunikację dość znacznie. Publiczność chętnie korzysta z tego rodzaju lokomocji tembardziej, że właściciele aut, przeważnie nowych, ustalili taksę względnie niską. Za jednorazowy przejazd z rynku Staromiejskiego na dworzec główny do 3 osób włącznie płaci się 2,50 zł, w nocy 5,00 zł. Dotychczas kursuje już 11 dorożek automobilowych w naszem mieście. Większa część tychże uruchomiona została przez znanego tu przedsiębiorcę p. Wiktora Drzewickiego.
Słowo Pomorskie z dn. 08.11.1924 r.
taxi.jpg

Biuro telefonicznego zamawiania dorożek samochodowych.

W dniach najbliższych i Toruń posiadać będzie udogodnienie, jakie w ostatnich tygodniach zaprowadzono wzorem Warszawy w kilku większych miastach Rzeczypospolitej Polskiej, a mianowicie biuro telefonicznego zamawiania dorożek automobilowych, które powstaje dzięki staraniom kilku miejscowych obywateli. Biuro to mieścić się będzie przy Rynku Staromiejskim 12, telef nr. 818. Wystarczy więc po uruchomieniu biura zażądać telefonicznie nr. 818 a dorożka automobilowa przybędzie natychmiast pod wskazanym adresem.
Słowo Pomorskie

ryc_taxi.jpg

Niepożądane zebrania szoferów palących w dorożkach.
Ze strony ludności korzystającej z dorożek automobilowych napływają liczne w ostatnim czasie skargi na zadymione wnętrza karetek zwłaszcza, w których pp. szoferzy urządzają sobie pogadanki w czasie postoju na rynkach. Aczkolwiek tego rodzaju pogadanki dla ludzi tych, wyczekujących nieraz po kilka godzin na pasażera, aż nadto są zrozumiale, to jednak nie można tolerować palenia tytoniu we wnętrzu wozów krytych. Przejazd bowiem takim wozem, którego wnętrze cuchnie dymam, nie należy bynajmniej do przyjemności zwłaszcza dla pan i niepalących.
Słowo Pomorskie

Postój nie dorożek samochodowych a taksówek, nie na pierzei zachodniej Rynku Staromiejskiego a wschodniej i nie w latach 20-tych, a w latach 70-tych XX w.

100_.jpg

Komentarz do “Dorożki samochodowe

  1. Radio Taxi 818… no, no kto by pomyślał… 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *