Przeszkody przy budowie mostu drogowego

W dniu dzisiejszym (31 października rb.) rozpoczęto opuszczanie pierwszego po porządku, zaś według numeracji technicznej nr 2 kesona. Na tym kesonie miesiąc temu 29 września rb. wbetonowano akt erekcyjny. Na wstępie natrafiono na nieprzewidziane trudności, a mianowicie okazało się, że keson stanął na starej ściance bulwaru. Oczywiście zmienić obecnie miejsca fundamentu nie można, zajdzie więc potrzeba przecinania nożem kesona ankrow żelaznych i starych fundamentów murowanych ścianki. Plany więc, co do terminów ukończenia poszczególnych robót znacznie się zmienią, jak również zmienią się i przewidywane koszty.
Kierownictwo przewiduje, iż taki wypadek będzie miał miejsce tylko na jednym kesonie nr 2. Inne zaś będą wykonywane normalnie. Informuje nas, że aby usunąć przeszkody, które obecnie znajdują się w kesonie nr 2 trzeba będzie zastosować środki wybuchowe, tj. najtrudniejszy sposób wykonywania robót, o ile chodzi o opuszczanie kesonów.
Słowo Pomorskie, listopad 1928

Komentarze do “Przeszkody przy budowie mostu drogowego

  1. Ciekawe jakie trudności powstaną przy budowie nowego mostu przy Wschodniej pewnie będzie ich wiele o ile w ogóle ta budowa się rozpocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *