Tabor oczyszczania miasta

Sprowadzone z Francji uliczne polewaczki i zamiataczki samochodowe od paru miesięcy jak wiadomo, są już czynne. Z zamówionych 4 wozów mechanicznych obecnie nadeszły i dziś we czwartek, po raz pierwszy wyjechały na miasto 2 następne wozy, mianowicie: samochody do zbierania i wywożenia śmieci ulicznych. Z dalszego transportu nadeszły też, lecz jeszcze nie są odebrane z kolei 2 samochody do wywożenia śmieci podwórzowych, za zaś jest w drodze samochód osobowy, zakupiony dla celów reprezentacyjnych dla prezydenta miasta. Oczekiwane też jest nadejście karetki dla pogotowia sanitarnego i drabiny mechanicznej, rozciąganej na wysokość 26 mtr. dla straży ogniowej.
W ten sposób tabor czyszczenia miasta jest teraz niemal całkowicie zmechanizowany. Stare wozy konne miały być sprzedane na licytacji, lecz ponieważ do przetargu nikt się nie zgłosił miasto zamierza sprzedać je z wolnej ręki.
SÅ‚owo Pomorskie, listopad 1929 r.

003.jpg

od lewej: dwa samochody do wywożenia śmieci ulicznych i śniegu, dwa do śmieci podwórzowych i dwie polewaczko-zamiataczki.
Fot. H. Spychalski

Komentarz do “Tabor oczyszczania miasta

  1. Te ładne samochody stoją na placu straży przy ul.Prostej.Budynek z muru pruskiego,pomieszczenia zmian dyżurnych ,stał jeszcze do niedawna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *