Usiłowanie zabójstwa

Dnia 28 maja w wydziale karnym sądu okręgowego w Toruniu na ławie oskarżonych zasiedli małżonkowie Antoni i Bronisława Osińscy po l. 39. oskarżeni o usiłowane zabójstwo na osobach małżonków Krywalskich, wszyscy zamieszkali w Toruniu.(…)
Oskarżeni, którzy są „nerwowi”, do winy się przyznają, ale specjalnie oskarżona uważa swego męża za nienormalnego, gdyż stara się głośno pouczać go jak ma zeznawać i jak to całe zajście wyglądało, tak że przewodniczący groził kilkakrotnie obydwom nerwowym małżonkom wydaleniem z sali rozpraw.
Oskarżony powiada, że kobiety się biły i kłóciły, a on tylko dla rewanżu dał kilka razy kijem po głowie Krywalskiej, a później dla postrachu strzelił z dziecinnego korkowego pistoletu do Krywalskiego. Pistolet ten oskarżony przedkłada sądowi.
Przesłuchani poszkodowani, a specjalnie jego żona, powtarza dosadne wyrażenia oskarżonej, któremi w kłótni i w bójce Ją obrzucała. Obydwoje Krywalscy twierdzą, że oskarżony strzelał do nich z browninga, to znowu z rewolweru bębenkowego.
Przesłuchani inni świadkowie słyszeli huk i strzały, widzieli dużo ognia i dymu, ale z jakiej broni pochodziły te strzały, tego również określić nie mogą.
Po przesłuchaniu wszystkich świadków, których zeznania wywołują wesołość na sali prokurator cofnął oskarżenie co do usiłowanego zabójstwa natomiast za niebezpieczny uraz wniósł dla oskarżonego o 100 zł grzywny. Sąd skazał Osińskiego na 7 dni więzienia i karę tę na podstawie amnestji mu darował, Osińską zaś uwolnił od oskarżenia.

Słowo Pomorskie, czerwiec 1929 r.

Komentarz do “Usiłowanie zabójstwa

  1. Bardzo sie cieszę,że powstał nowy dział.
    Historie kryminalne zawsze są ciekawe.
    Po lekturze nasuwa się wniosek,że data umiejcowia te wydarzenia w czasie bo takie sytuacje zdarzały się i zdarzać się będą a nie powinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *